-EPI HIP

-EPI HIP

V PRODEJI

Regulátor ovlivňující SAP syndrom neboli SAD syndrom (syndrom sezonní afektivní poruchy - tzv. zimní deprese)

1480 Kč s DPH

Skladové číslo:

Dostupnost: Neznámá

Výrobce: INOMED s.r.o.

Užití:

Po dobu 3 měsíců
1 kapsle ráno s jídlem (na přípravku jsou omylem uvedeny 2) a zapít sklenicí vody, do které je rozpuštěno 10 kapek oleje

SAP syndrom neboli SAD syndrom (syndrom sezonní afektivní poruchy - tzv. zimní deprese)

To, že trpíte SAP syndromem se dá poznat podle těchto symptomů a projevů:
• Cítíte se bez energie
• Přestává vás bavit spousta obyčejných věcí
• Na nic nemáte chuť
• Vždy na podzim a v zimě míváte špatnou náladu nebo jste smutní (často bez viditelné příčiny)
• Klesá vám entuziasmus a zpomalují se všechny aktivity (obzvláště v zimním období)
• V reakci na chlad dochází k vnitřním změnám až po silné deprese (vnitřní změny - člověk více nebo méně spí, méně se zajímá o sex, nabírá na váze nebo naopak nejí, stahuje se do sebe, cítí "tíhu v těle", bolesti hlavy, zad, svalů a kloubů, přichází značná náchylnost k různým druhům závislostí).

V posledním desetiletí se vědcům podařilo popsat typ duševní poruchy, která se projevuje extrémními výkyvy nálad až depresemi, které začínají v zimě a končí na jaře. Lidé se syndromem SAP/SAD se ocitají ve stavu jakési sezónní hibernace, jako by dočasně žili v zámotku. Někteří doslova udávají, že se cítí jako medvědi v době zimního spánku. Příznaky syndromu SAP/SAD trpí čtyřikrát více žen než mužů.
Věda se tímto stavem začala zabývat celkem nedávno. Dr. Norman E. Rosenthal, který tuto poruchu popsal a pojmenoval, se domnívá, že lidé, kteří trpí touto poruchou, trpí nedostatkem slunečního světla. Vliv slunečního světla na člověka je velmi silný. Proto moderní lékařská věda předepisuje na smutek a slabost slunce.
Například se odhaduje, že jen v Spojených státech syndromem SAP/SAD trpí asi 25 miliónů lidí. Také velké množství lidí severní Evropy trpí poruchou SAP/SAD. Bohatí Angličané a Němci dnes jezdí na jih Francie, aby si zde "léčili" své duševní zdraví.

Základným fyziologickým mechanismem této poruchy jsou regulační změny ve funkci šišinky. Tato oblast mozku je umístěna hluboko v kůře mozkové a hraje velmi důležitou roli v regulaci životních funkcí. Šišinka řídí nástup puberty, navozuje spánek, ovlivňuje naši náladu, ladí naše vnitřní funkce a synchronizuje je s vnějším prostředím a také funguje jako "měřič světla" v organismu.
Další nezastupitelnou funkcí regulace nebo ovlivnění organismu směrem k syndromu SAP/SAD je správně regulovaný denní rytmus vylučování některých hormonů prostřednictvím hypotalamu.

Pokud se opřeme o výsledky všech existujících výzkumů, můžeme učinit několik tvrzení, týkajících se syndromu SAP/SAD a možnosti regulace teto poruchy:
1. SAD je emoční porucha, která se projevuje náhlými výkyvy nálad, úbytkem energie a depresemi, které se objevují zhruba ve stejném období každý rok, obvykle přichází v zimě a mizí na jaře.
2. Čím dále na severu lidé žijí, tím častěji trpí touto poruchou.
3. Tento stav se nejčastěji objevuje u lidí mezi 30. a 60. rokem, avšak může se vyskytnou i mladších ročníků, a dokonce už jsou případy výskytu SAP/SAD u dětí. U dětí se projevuje podrážděním, smutkem a únavou, doprovázenou sníženou schopností se soustředit.
4. Tento stav se častěji vyskytuje u žen než u mužů (v poměru 4:1), a často je provázen přejídáním (=zvyšováním váhy), spavostí, menším zájmem o sex, a dokonce i snížením imunity.
5. SAD má zřejmou souvislost z úrovní melatoninu (důsledek zkráceného zimního dne a nízké intenzity slunečního světla).

I přes to, že někteří psychiatři mají velmi dobré výsledky s medikamentózní léčbou "sezónního energetického syndromu" (SAP/SAD), nový, a hlavně komplexní přístup k léčbě zimní deprese, výrazně přesahuje rámec konvenční psychiatrie.
Ačkoliv neznáme přesný mechanismus vzniku SAP/SAD, kombinace působení světla a bioregulačního komplexu EPI HIP je velmi efektivní a má výrazné antidepresivní účinky na 80% pacientů trpících SAD. Příznivě působí také na ulehčení i u jiných forem deprese. Pokud k tomu připojíte střídmé cvičení nebo jiné zvýšení fyzické aktivity, změníte jednotvárnost dnů, tak se Vám vrátí i chuť do života.

Použití bioregulačního komplexu EPI HIP přinejmenším
- sníží problémy se schopností se zapojit do běžných denních činností
- v delším období zvýší produktivitu organismu
- a tím přivodí celkové zlepšení pocitů (v zimních dnech budete mít lepší náladu a sníží se vliv sezónní afektivní poruchy).

Bioregulační komplex EPI HIP je dvou komponentní orgánově-systémový regulátor, skládající se z EPI HIP oleje a EPI HIP bioregulátoru (kapslí pro perorální použití).

Působení komplexu EPI HIP:
• Má antidepresivní a antistresové účinky
• Přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem
• Podporuje přirozenou obranyschopnost organismu
• Podporuje normální činnost kardiovaskulárního systému
• Přispívá k udržení normálního stavu trávení
• Zklidňuje a uvolňuje tělo
• V závislosti od sekundární potřeby může zrychlit či zpomalit biologické hodiny organismu, a tím ovlivnit denní rytmy, například spánkové návyky nebo vylučování hormonů
• Rovněž působí jako antioxidant
• Má značně posilující účinky na celý náš organismus, což je důležité především pro starší lidi nebo lidi trpící depresi

Toto fyziologické působení komplexu EPI HIP současně s fyzickou aktivitou a světlem (denní světlo nebo fotomodulační terapie) může být základem příznivých a blahodárných účinků na organismus při SAP/SAD syndromu.

 

Nový komentář

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení